Kaip užvesti automobilį esant šalčiui
Daugelis vairuotojų susidūrė su problema, kuri ištinka šaltuoju metų laiku. Todėl jie domisi, kaip užvesti automobilį šaltu oru, ir ką daryti, jei starteris sukasi, bet variklis neužsiveda. Daugeliu atvejų problemos yra susijusios su tuo, kad šaltu oru akumuliatorius tiesiog išsikrauna. Ir kuo dažniau vairuotojas pamiršta įšjungti šviesas tuo greičiau akumuliatorius išsikrauna. Profilaktiškai rekomenduojama iš anksto, rudenį, tuo susirūpinti ir patikrinti akumuliatoriaus likutinę talpą. O jei šis prietaisas veikė jau seniai, tuomet reikėtų papildomai įsigyti porą „krokodilų“, kurie šaltuoju metų laiku padės išspręsti problemą.
Lengviausias būdas užvesti automobilį šaltu oru.
Dauguma vairuotojų žino dažniausią atsakymą į klausimą, kaip užvesti automobilį šaltu oru – „prisidegti cigaretę“ pas kitą vairuotoją. Tačiau ne visi žino, kaip tai padaryti teisingai:
Su kitu automobiliu reikia privažiuoti arčiau jūsų automobilio kapoto,
variklis turi būti išjungtas, tada reikia paimti vieną „krokodilą“ donoro, o vienas galas turi būti prijungtas prie teigiamo akumuliatoriaus gnybto, o kitas – prie neigiamo jūsų automobilio gnybto, antrasis „krokodilas“ vienu galu jungiamas prie donoro akumuliatoriaus neigiamo gnybto, o kitu – prie bet kurios metalinės automobilio dalies, jei ji nedažyta.
Tada galite užvesti savo automobilio variklį. Jei problema slypi tik išsikrovusiame akumuliatoriuje, automobilis užves.Atsitinka taip kad nepavyksta automobilio užvesti iš pirmo karto, tada po 10-15 minučių galite pakartoti dar kartą. Bet jūs turite įsitikinti, kad abu varikliai neveikia vienu metu, kitaip tai blogai paveiks kito automobilio akumuliatorių.
Paleidimo įrenginys ir kitos priemonės
Jei neturite kaimynų su automobiliais, tuomet reikia sumažinti riziką – nakčiai neštis akumuliatorių namo, kad neliktų šaltyje. Tik jūs negalite jo laikyti patalpose, kuriose yra žmonių, nes nedidelio kiekio toksinių medžiagų išgaravimas yra nuodingas. Su šiuo metodu kyla daug vargo, tačiau jis prailgins baterijos tarnavimo laiką.
Taip pat galite įsigyti specialų starterį, vadinamą stiprintuvu arba šuoliu. Tai savotiškas maitinimo bankas, skirtas tik automobilio akumuliatoriui ir gali užtikrinti reikiamą paleidimo srovę, todėl tampa atsakymu į klausimą, kaip užvesti automobilį po šalnų.
Paleidimo priemonės, žinoma, negalima lyginti su visaverčiu „donoru“. Tačiau dažniausiai jo galios užtenka keliems įkrovimams. Boosteris yra aprūpintas „krokodilais“, kurie yra prijungti prie gnybtų. Įdomu tai, kad daugelis šiuolaikinių įrenginių turi ir tokių įrenginių įkrovimo prievadus. Neverta taupyti įsigyjant stiprintuvą, nes kokybiški brangūs modeliai ilgai išlaiko savo talpą net ir automobiliui esant šaltai.
Aerozoliai greitam startui
Dažnai šaltu oru nutinka taip, kad starteris sukasi, bet variklio užvesti nepavyksta. Taip gali būti dėl prastos kokybės arba tiesiog netinkamo kuro ar variklio alyvos. Šiuo atveju naudojami aerozoliai greitam paleidimui, kuriuose yra labai lakių eterių ir tepalų mišinių. Jų galima įsigyti ir specializuotose parduotuvėse ar prekybos centruose. Aerozolis purškiamas arba į droselio sklendę, arba į oro filtro vamzdį. Po pirmojo purškimo galite pabandyti užvesti automobilį. Jei nepavyko, galite dar šiek tiek įpurkšti , bet laikykytės gamintojo nurodymų