+37067585663

Kaip issirinkti ziemines padangas?

Žieminės padangos visų tipų pastatytos ant apsnigto kelio visų tipų pastatytos ant apsnigto kelio

Kaip issirinkti ziemines padangas?

Žieminės padangos naudojamos kai temperatūra yra mažesnę nei -5°С. Skiriasi nuo vasarinių protektoriaus gilių ir dažniausiai yra dygliuotos. Važiuojant šaltu oru, šios padangos sušyla ir tampa elastingos. Šių savybių dėka žieminės padangos turi geresnį sukibimą, o tai padidina automobilio valdymą ir sumažina jo stabdymo kelią. Žieminės padangos tarnauja ilgiau nei vasarinės, tačiau esant maksimaliam greičiui yra prastesnės už jas.

Žieminės padangos yra trijų tipų:

  • Švelnioms žiemoms (europietiško tipo) — protektoriaus raštas primena “eglutę”. Viena iš savybių yra daugybę smulkių brūkšnelių, kurie, kaip ir gilaus rašto protektoriai, padeda automobiliui greitėti, lėtėti bei sustoti.

  • Šaltai žiemai (skandinaviško tipo) — protektoriaus raštą sudaro „rombai“, išdėstyti šaškių lentos rašte. Būdingas bruožas — paveikslo elementai yra gana toli vienas nuo kito.

  • Dygliuotos — geresniam sukibimui su ledo paviršiumi Ši guma padidina pakelimo laipsnį su priekiniais varomais ratais. Bet ant sauso ar šlapio asfalto, purio sniego atsiranda dygliuotų padangų trūkumai: pablogėja sukibimas, padidėja stabdymo kelias, padidėja triukšmas. Šis variantas gerai tinka dažnioms kelionėms.

Europietiško, skandinaviško ir dygliuotos gumos.

Žieminės padangos, lauko temperatūroje 5°С laipsnių ir aukščiau – minkštėja, o vasarinės, artejant 0°С — kietėja. Naudojant padangas netinkamų metų žymiai padidina avarijos riziką. Kiekvienam sezonui turite turėti atitinkamą padangų komplektą — vasarą ir žiemą. Netaupykite savo saugumui!

Patarimai renkant padangas

  • Visų pirma, atkreipkite dėmesį į gumos gamintoją. Žinomi prekių ženklai teikia aukštos kokybės produktus, tačiau tokia guma kainuos daugiau nei mažiau žinomu gamintojų. Nepirkite nepatikimų padangų, kurios kelia abejonių dėl kokybės o reiškia ir dėl saugumo.

  • Aukštą kainą lemia ne tik prekės ženklas. Brangesnės padangos sumažina stabdymo kelią, triukšmą, degalų sąnaudas, pagerina automobilio valdymą ir dinamines savybes.

  • Atkreipkite dėmesį į gumos reitingą. Patikrinkite vietą, kurią užima konkretaus modelio padangos, atsižvelgiant į bandymo rezultatus. Ši informacija yra naudinga lyginant panašių savybių ir tos pačios grupės gumą. Reitingas padeda įvertinti padangų kokybę, patikrintą praktiškai, be detalaus analizavimo.

  • Rinkdamiesi padangas, atkreipkite dėmesį į automobilio gamintojo rekomenduojamą padangų dydžių diapazoną, nes bet kokie nukrypimai gali pabloginti automobilio valdymą. Panašūs pokyčiai taip pat iškraipo spidometro parametrus.

  • Negalima montuoti padangų su skirtingais protektoriaus raštais, taip pat skirtingiems tikslams skirtų padangų – tokiu atveju ratų sukibimas su kelių bus skirtingas, o tai nepriimtina.

  • Nenaudokite susidėvėjusių padangų. Mažiausias lengvųjų automobilių protektoriaus gylis yra 1,6 mm.

  • Kad padangos būtų vienodai dėvimos, jos turėtų būti keičiamos kas 10 000–15 000 km.

  • Perkant padangas atkreipkite dėmesį į pagaminimo datą: guma turi savybę senti. Neprarandant savybių, padangas galima laikyti tinkamomis sąlygomis 3 metus! Pirkti senesnes padangas yra gana rizikinga.

Sandėliavimo patarimai

  • Po sezono, nuėmė padangas kruopščiai nuplaukite ir nusausinkite, pašalinkite į protektorių įstrigusius akmenis. Atminkite, kad susikaupę nešvarumai ir įstrigę daiktai labai pagreitina padangų senėjimą.

  • Saugokite padangas nuo tiesioginių UV spindulių, drėgmės ir aukštos temperatūros. Laikykite gumą sausoje, tamsioje patalpoje, kurios temperatūra neviršytų + 20 ° С. Kambaryje neturėtų būti staigių temperatūros šuolių, dėl kurių gali susidaryti kondensatas. Geriausią saugojimo vietą yra sandėliukas, plytų garažas, sausas rūsys, specialus padangų sandėlis.