+37067585663

Kaip nustatyti automobilio kilometražą

Automobilio kilometražas

Kaip nustatyti automobilio kilometražą

Ne paslaptis, kad kai kurie automobilių savininkai sumažina savo automobilio ridą, norėdami padidinti jo pardavimo kainą. Daugelyje šalių už tokias machinacijas net baudžiama pagal įstatymo nustatyta tvarka. Bėgimo sukimas gali būti atliekamas arba rankiniu būdu, išardant automobilio skydelį arba naudojant specialias programas. Taikant mechaninį metodą, rodmenys tiesiogine prasme atsukami ranka, todėl ši manipuliacija taip ir vadinama.

Šiuolaikiškesni automobiliai turi skaitmeninius instrumentus, kuriuos daug sunkiau pakoreguoti. Visi rodmenys saugomi borto kompiuteryje įdiegtoje pagrindinės plokštės įrenginio atmintyje arba pačiuose įrenginiuose. Tokiu atveju gali tekti visiškai atnaujinti sistemą.

Kaip sužinoti tikrąją automobilio ridą?

Standartinė kompiuterinė diagnostika negali tiksliai nustatyti, kad rida buvo atsukta. Apgaulės buvimą dažniausiai netiesiogiai atskleidžia kai kurie išoriniai požymiai: salono, kėbulo, variklio ir kitų dalių susidėvėjimas, taip pat automobilio pagaminimo metai.

Vidutiniškai per metus automobilis nuvažiuoja apie 15 000 km. Jei kai kurios automobilio dalys yra per daug susidėvėjusios, tuomet jis buvo naudojamas dažniau, pavyzdžiui, keleiviams vežti. Tokiu atveju metinė rida gali siekti 20 000 km ir net daugiau.

Yra netiesioginė formulė, leidžianti sužinoti apytikslę automobilio ridą: tarnavimo laiką padauginkite iš 20 000 km.

Pavyzdys: jei automobilis pirktas naujas prieš dešimt metų, tai jo rida turėtų būti maždaug 150 000-200 000 km. Natūralu, kad realūs skaičiai gali skirtis, tačiau reikia pripažinti, kad jei dešimties metų senumo automobilis nuvažiavo tik 50 000 km, vadinasi, kažkas su juo negerai.

Kaip sužinoti, ar rida buvo atsukta?
Norint nustatyti spidometro atsukimą, reikia apžiūrėti vietas, per kurias būtų galima atlikti šią operaciją tai borto kompiuteris, prietaisų skydelis.

Jei į šiuos mašinos prietaisus buvo lįsta, ant jų galėjo likti pėdsakų:
– Atsuktuvo žymos ant tvirtinimų.
– Per didelis litavimas ant plokštės.
– Įbrėžimų, kurių neturėtų būti.

Pagal statistiką, apie 30% rinkoje parduodamų automobilių yra su atsukta rida. Jei ketinate pirkti automobilį ypač brangų, pasiimkite specialistą apžiūrai. Sukimo faktą plika akimi galės nustatyti, bet kuris remontininkas, elektrikas ar tiesiog patyręs automobilininkas.