Kaip teisingai nustatyti veidrodžius
Vairuoti automobilį be veidrodžių prilygsta savižudybei. Taip yra ir su netinkamai sukonfigūruotais veidrodžiais. Teisingai juos sureguliuoti nėra sunku, tačiau vis tiek yra tam tikrų niuansų, todėl pateikiame porą patarimų, kaip tinkamai sureguliuoti automobilio veidrodėlius.
Kada nereikėtų reguliuoti veidrodžių?
Svarbiausia suprasti, kad vairuodami nederėtų reguliuoti veidrodėlių. Galima šiek tiek pareguliuoti veidrodėlį salone, bet nejudinti šoniniu.Už savo neatsargumą galite sumokėti brangiai, patekę į avariją.
Galbūt manote, kad tai darėte jau šimtą kartų, ir čia nėra nieko sunkaus, bet patikėkite, kelios sekundės be dėmesio keliui gali kainuoti net gyvybę.,kadangi kreipėtės patarimo, vadinasi, nežinote, kaip tinkamai sureguliuoti automobilio veidrodėlius, todėl nerizikuokime.
Kaip sureguliuoti vidinį veidrodėlį?
Į stogą žiūrėti jums nereikia, todėl salono veidrodėlis sureguliuotas taip, kad matytųsi apatinis galinio lango rėmas.
Tinkamai sureguliuotas veidrodis rodo šiek tiek vairuotojo galvos atramos ar net dalį jūsų ausies. Tai ypač aktualu naujesniuose automobiliuose, kur sėdynės dažniausiai būna gana aukštos.
Nekabinkite ant veidrodžio nieko, kas gali iškreipti atspindį, ir nepasikliaukite juo visiškai. Daugelyje šiuolaikinių automobilių matomumas pro galinį langą yra didelė problema, todėl šoniniai veidrodėliai tampa pagrindiniais orientyrais erdvėje.
Kaip sureguliuoti šoninius veidrodėlius
Jei šoninis veidrodėlis tinkamai sureguliuotas, jis parodys šoninę juostą ir visus, kurie ja juda. Atskaitos taškas bus bagažinės rankena – jei ji matoma veidrodyje, vadinasi, sureguliuota teisingai.
Nepamirškite, kad kelią pirmiausia reikia sekti iš galo, todėl kelias turėtų užimti bent pusę atspindžio veidrodyje.
Jei viskas bus padaryta teisingai, iškart pajusite, kad važiavimas tapo daug patogesnis. Pamatysite, kad iš galo atvažiuojanti transporto priemonė ruošiasi aplenkti arba atlikti kitą manevrą.
Ką visada reikia atsiminti?
Svarbiausia – visiškai nepasikliauti veidrodžiais, nes net ir geriausiai sureguliuotas galinio vaizdo veidrodėlis nepanaikina aklųjų automobilio zonų. Taigi įpraskite šiek tiek apsidairyti. Natūralu, kad važiuojant nereikia sukti galvos į skirtingas puses, tačiau atliekant bet kokį manevrą – pavyzdžiui, lenkiant ar stabdant – patartina įsitikinti, kad niekas jums netrukdo.
Kalbant apie parkavimą – važiuojant atbuline eiga galima net praverti duris kad vaizdas pro veidrodį būtų didesnis, o norint geriau matyti dešinėje, prireikus galima šiek tiek atsistoti ,taip į bortelius tikrai nenubrozdinsite buferiu.
Šiuolaikiniuose automobiliuose, važiuojant atbulomis, šoniniai veidrodėliai nuleidžiami automatiškai, tad jei esate tokios transporto priemonės savininkas, tuomet tokių problemų neturėsite.
Tikimės, kad tai buvo naudingas straipsnis. Taip pat, jei turite vaikų, rekomenduoju susipažinti su vaikų vežimo automobilyje taisyklėmis.